Serdecznie zapraszamy na stoisko Białego Kruka podczas 1. Krakowskiego Kiermaszu Dobrej Książki, który odbędzie się w dniach od 13 do 14 maja 2023 r., w godzinach od 10.00 do 17.00 w sali „Sokoła” przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 27.
Wydawnictwo Biały Kruk od ponad 25 lat promuje rodzimą oraz światową sztukę, naukę i tradycję. Jego książki poruszają zagadnienia religijne, patriotyczne, historyczne i kulturalne – to wspaniała wizytówka Polski, jej historii oraz wielowiekowego bogatego dziedzictwa duchowego i materialnego. Wartości popularyzuje także magazyn Białego Kruka – Miesięcznik Kulturalny „WPIS – Wiara, Patriotyzm i Sztuka”, jedno z najbardziej opiniotwórczych czasopism w Polsce (średnio ok. 250 tys. czytelników), rozprowadzane głównie w prenumeracie.
„Wpis” czytają i rekomendują największe autorytety w naszym kraju. Wśród autorów stale publikujących na łamach miesięcznika nie brakuje takich znakomitości, jak m.in. profesorowie: Andrzej Nowak, Krzysztof Ożóg, Wojciech Polak, Aleksander Nalaskowski, Ryszard Kantor, Wojciech Roszkowski, ks. Waldemar Chrostowski czy też znakomici publicyści jak Jolanta, Leszek i Adam Sosnowscy, Bohdan Urbankowski czy Czesław Ryszka.
Na stoisku Białego Kruka na wszystkich czytelników jak zwykle czekają duże rabaty, nawet do 50 procent, oraz bogata oferta tytułów, a wśród nich m.in. następujące nowości:
PREMIERA! Karl Keating, „W co wierzą katolicy” – poradnik, który nie tylko pomaga dyskutować o wierze katolickiej i tłumaczy, jakie stanowisko zajmować w wielu kwestiach, ale także podpowiada, jak żyć i jak służyć Chrystusowi zgodnie z Jego nauką. Autor zawsze uzasadnia swoje opinie stosownymi argumentami zaczerpniętymi z Ewangelii oraz z Katechizmu Kościoła Katolickiego. Napisana w bardzo interesujący sposób książka, z wieloma przykładami z naszej codzienności, staje się inteligentnym narzędziem do umocnienia wiary. Lektura dla młodszych i starszych, dla wszystkich, którzy pragną pogłębienia swej wiedzy.
„Do moich Rodaków. Św. Jan Paweł Wielki” – to wyjątkowy zbiór wypowiedzi św. Jana Pawła II – nauczanie i przesłanie o wierze i kulturze, które św. Jan Paweł II, polski papież, kierował do Polaków. Przekaz tekstowy uzupełniają 174 ilustracje, w tym przede wszystkim piękne fotografie mistrza Adama Bujaka, jednego z najważniejszych świadków pontyfikatu Papieża Polaka. Wyboru dokonała i całość zredagowała Jolanta Sosnowska, wybitna znawczyni życia i dorobku św. Jana Pawła II.
Jolanta Sosnowska, „Tajemnica opuszczenia Łodzi Piotrowej. Życie Benedykta XVI”– Benedykt XVI należał do największych w dziejach papieży – przyjaciół Rzeczypospolitej, co zostało w tej książce mocno zaakcentowane. Jolanta Sosnowska, znana z wielu książek i artykułów m.in. upamiętniających św. Jana Pawła II (autorka monumentalnej biografii św. Jana Pawła II „Hetman Chrystusa” oraz „Jan Paweł II. Dzień po dniu. Ilustrowane Kalendarium Wielkiego Pontyfikatu 1978-2005”), przedstawia tu wszakże całe życie Josepha Ratzingera. Poznajemy jego bawarskie korzenie, brnąc także przez ponure czasy hitlerowskiego reżimu. Podążamy śladem jego kolejnych miejsc zamieszkania, do których autorka, przygotowując książkę, zajrzała osobiście.
Edmund Oppman, „Wodzowie Polski. Szlakami chwały oręża polskiego” – to książka, w której podążamy szlakiem największych polskich zwycięstw. Dzieje wojenne Rzeczypospolitej, dni naszej chwały i naszych zwycięstw orężnych, mają specjalną wymowę. Zagrożeni od Wschodu i Zachodu w pokojowym rozwoju państwa, musieliśmy mieczem i szablą podpierać słupy naszych granic. W zwycięstwach naszych triumfował duch narodu, który nawet w chwilach najcięższych upadków brał górę nad prywatą, nad egoistycznym interesem jednostki. Tymi, w których ogniskował się ten duch narodu i potężniał – byli nasi wodzowie. Nie tylko dowódcy zwycięskich armii, ale wodzowie narodu, symbole duchowej tężyzny i triumfującej nad tragicznym nieraz splotem małostkowych interesów potęgi idei. Nasze zwycięstwa i nasi wodzowie winni być źródłem rzeźwiącym, z którego czerpiemy wiarę w wartość narodu. I może dziś w chaosie zdarzeń, w plątaninie pojęć, wśród dyszących nienawiścią instynktów, warto wrócić myślą do tych, którzy reprezentują wartości stałe i najwyższe, którzy byli i są wcieleniem najwyższej potęgi państwa i sił duchowych narodu – do wodzów Polski.
Wojciech Polak, Sylwia Galij-Skarbińska, ks. Michał Damazyn, „Najmłodsi bohaterowie. Historia polskich dzieci X – XXI w. Opowieści o walce i cierpieniu”– książka opisująca setki przykładów niezwykłego heroizmu tak duchowego, jak i fizycznego polskich dzieci oraz polskiej młodzieży. Głównymi postaciami zebranych tu fascynujących historii są bardzo młodzi ludzie wywodzący się z różnych stanów o różnych pozycjach w społeczeństwie; od królów po zwykłych uczniów. Łączą ich bohaterstwo oraz ofiarowanie swych dziecięcych i młodzieńczych lat na ojczystym ołtarzu.
Wojciech Roszkowski, „Orzeł, lew i krzyż. Historia i kultura krajów Trójmorza”– napisane wartkim językiem i pięknie ilustrowane dzieło prof. Roszkowskiego wypełnia lukę informacyjną i badawczą oraz prezentuje nasz punkt widzenia na region Międzymorza. Autor zabiera nas w fascynującą podróż po dziejach tej być może najmniej znanej, a zarazem niezwykle bogatej historycznie i różnorodnej części kontynentu europejskiego.
Kiermaszowi towarzyszyć będą również spotkania z Autorami, wykłady, warsztaty i panel dyskusyjny. Oprócz wyśmienitych pozycji książkowych znajdą Państwo również stoiska kawowe, rzemieślnicze i wiele innych.
Zapraszamy serdecznie! Wstęp wolny.
|