Rozsišd się wygodnie w leżaku i spęd z nami wieczór! Wraz z Kinem Pod Baranami zapraszamy na letnie kino plenerowe w zielonej przestrzeni naszego Dworku. W lipcowe i sierpniowe wieczory, zawsze o godz. 21.00, zaprezentujemy siedem wybranych filmów dokumentalnych. Obowišzujš bilety w cenie 10 zł.
W ramach projektu Dworek z Baranami zaprezentujemy siedem filmów dokumentalnych, wybranych specjalnie na potrzeby letniego plenerowego kina. Będš to filmy ciekawe, wartociowe, poruszajšce ważne i uniwersalne tematy, a jednoczenie kino, które nie jest zbyt ciężkie i idealnie pasuje na letni, refleksyjny wieczór. Zobaczymy pięknš dziewiczš przyrodę i życie w zgodzie z naturš (Kraina miodu), będzie opowieć o przyjani i dorastaniu (Jutro albo pojutrze), poznamy historię znanego himalaisty i podróżnika - Macieja Berbeki (Dreamland), a także życie słynnego piewaka operowego, którego sława przerosła gwiazdy rocka (Pavarotti). Będzie również o kobietach i historii pierwszej żeńskiej ekipy, która weszła do Whitbread Round the World Race w 1989 r. (Maiden). W wakacje nie może zabraknšć kina drogi, zwiedzimy więc zanikajšce francuskie peryferia, które w wyniku rozwoju technologicznego stały się głębokš prowincjš (Twarze, plaże). Na zakończenie zaproponujemy sielankowy obraz miejsca, w którym ludzie i zwierzęta żyjš w zgodzie ze sobš i swojš naturš (Nasze miejsce na ziemi).
Harmonogram seansów:
11 lipca Kraina miodu
18 lipca Jutro albo pojutrze
25 lipca Dreamland
1 sierpnia Pavarotti
8 sierpnia Maiden
15 sierpnia Twarze, plaże
22 sierpnia Nasze miejsce na ziemi
Projekcie rozpoczynajš się o godz. 21.00.
Bilet w cenie 10zł dostępny przez Ekobilet.pl w kasie Dworku oraz przed seansem (płatnoć tylko gotówkš)
W razie niepogody zapraszamy na seans do Sali Teatralnej.
11 lipca Kraina miodu (reż. Tamara Kotevska / Ljubomir Stefanov /87 min. / 2019)
50-letnia Hatidze mieszka ze schorowanš matkš w górskiej wiosce gdzie w Bałkanach. Nie majš dostępu do pršdu ani bieżšcej wody. Kobieta utrzymuje się z produkcji miodu. Nie wykorzystuje jednak pszczół, respektujšc przyrodę i zasadę połowa dla mnie, połowa dla was. Pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się wielodzietna rodzina. Nowi sšsiedzi również zaczynajš hodować pszczoły, ale szacunek zastępuje twardy biznes i maksymalna eksploatacja. Czy Hatidze uda się zmienić ich podejcie? Tym bardziej, że jeden z chłopców jest wyranie pod jej wrażeniem
18 lipca Jutro albo pojutrze (reż. Bing Liu / 100 min. / 2018)
Film powstawał spontanicznie jako czysta rejestracja codziennoci zaprzyjanionych ze sobš deskorolkarzy, ale efektem jest poruszajšcy zapis procesu ich dorastania. Zack zostaje nieoczekiwanie ojcem, a Keire dostaje pierwszš pracę, zmaga się z problemem rasowej tożsamoci i mierciš ojca. Bing prowadzi długie rozmowy z matkš, która jako chińska emigrantka po traumatycznym małżeństwie nie może się odnaleć w amerykańskim społeczeństwie. Jutro albo pojutrze jest intymnym i szczerym spojrzeniem młodego mężczyzny na proces dorastania i radzenia sobie z nieokiełznanš młodociš.
25 lipca Dreamland (reż. Stanisław Berbeka / 86 min. / 2018)
W dokumencie Stanisława Berbeki odżywajš wspomnienia o ojcu reżysera Macieju Berbece. Dzięki relacjom wiadków wypraw, wspomnieniom najbliższych oraz archiwalnym nagraniom (filmowym oraz dwiękowym) przybliżamy się do sposobu mylenia wybitnego polskiego himalaisty i podróżnika. Wród opowieci o rodzinie, wyznawanych przez Berbekę wartociach oraz najważniejszych wyprawach pojawia się także wštek zimowej wyprawy na Broad Peak. 5 marca 2013 roku bohater filmu osišgnšł swój wymarzony cel, jednak zginšł podczas próby zejcia ze szczytu
1 sierpnia Pavarotti (reż. Ron Howard / 114 min. / 2018)
Pavarotti: prawdziwa gwiazda rocka w operowych wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda. Tylko on mógł nakłonić lady Dianę do tego, by słuchała go moknšc w deszczu, tylko on jedził po wiecie z własnym jedzeniem, wiadomo - Włoch!
Film zawiera nagrania niezapomnianych występów, w tym fragmenty z koncertu Trzech Tenorów oraz nigdy wczeniej niepublikowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych, w tym drugiej żony Pavarottiego - Nicoletty, a także Jose Carrerasa, Placido Domingo i frontmana U2 Bono.
8 sierpnia Maiden (reż. Alex Holmes / 97 min. / 2018)
W 1989 roku grupa upartych, odważnych, niezależnych dziewczyn stworzyła pierwszš w historii kobiecš załogę startujšcš w super prestiżowych i ekstremalnie niebezpiecznych regatach Whitbread Round the World Race. Zgromadziła je na jachcie Maiden Tracy Edwards: buntowniczka i uciekinierka z domu. Dziewczyny na morzu to same problemy. Dziewczyny na statkach nadajš się wyłšcznie do kuchni słyszała od poczštku swojej wielkiej przygody z żeglowaniem. Walczyła więc nie tylko z gronym żywiołem, ale także z lekceważeniem i pogardš. Gdybym uwierzyła w to, co o mnie mówili, nigdy nie byłabym tu, gdzie jestem mówi po latach. Nie chciałymy zwykłej pracy, tylko przygody! dodajš jej koleżanki. Fascynujšce biografie kobiet, które przetarły szlak kolejnym pokoleniom buntowniczek, z pewnociš zainspirujš współczesne poszukiwaczki przygód: dzielne córki i odważne matki.
15 sierpnia Twarze, plaże (reż. Agnès Varda / Jr. / 89 min. / 2017)
Agnès Varda, francuska fotografka i reżyserka filmowa, przedstawicielka francuskiej Nowej Fali, laureatka honorowego OscaraŽ za całokształt twórczoci oraz honorowego Cezara, oraz znany francuski fotograf, uliczny artysta, graficiarz ukrywajšcy się pod inicjałami JR. Ona ma prawie 90 lat, on 33. Ona pracowała z Jean-Lukiem Godardem, on tworzy gigantyczne murale w różnych miejscach na całym wiecie. Łšczy ich zamiłowanie do obrazów, a zwłaszcza kwestionowanie sposobu, w jaki sš pokazywane. Varda wybrała kino, JR tworzenie fotograficznych galerii na wolnym powietrzu. Poznali się w 2015 roku i od razu postanowili nakręcić film we Francji, z dala od wielkich miast.Udali się w podróż starš, przerobionš na gigantyczny jeżdżšcy aparat fotograficzny furgonetkš, w rodku której znajdowała się fotobudka, a także sprzęt pozwalajšcy wywołać zrobione zdjęcia i wydrukować je w wielkim formacie. W ten sposób powstał dokumentalny film drogi portret zanikajšcych powoli francuskich peryferii, z dala od miejskiego zgiełku, które w wyniku rozwoju technologicznego stały się głębokš prowincjš. Dzi we Francji węgiel nie jest już nikomu potrzebny, ale blisko kopalni nadal mieszkajš ludzie i spotkać tam można postindustrialnš architekturę.
22 sierpnia Nasze miejsce na ziemi (reż. John Chester / 91 min. / 2018)
Znakomity reżyser John Chester wraz z żonš Molly muszš opucić swoje małe mieszkanko w Los Angeles. Wszystko za sprawš ukochanego psa Todda, którego szczekanie drażni sšsiadów. Chesterowie traktujš swoje wygnanie jako pretekst do realizacji marzenia o własnej farmie funkcjonujšcej w zgodzie z prawami natury. 80 hektarów ziemi w upalnej Kalifornii staje się odtšd ich nowym domem. Z pomocš przyjaciół i zapaleńców z całego wiata, Jack i Molly realizujš wyjštkowy projekt: 10 tysięcy drzew, ponad 200 rodzajów upraw i dziesištki gatunków zwierzšt żyjšcych w zgodzie ze sobš i swojš naturš, a wszystko to bez udziału szkodliwej chemii i bezdusznej technologii. Z każdym kolejnym dniem Chesterowie uczš się czego nowego o wiecie i sobie samych. Przeżywajš małe porażki i wielkie zwycięstwa, a otaczajšcy ich ludzie i zwierzęta stajš się ródłem inspiracji, radoci, a czasem niezłych kłopotów.
|