IV Nowohucka Noc Poezji Migowej pt. Różewicz składać się będzie z trzech częci, których celem jest prezentacja kultury Głuchych, ze szczególnym naciskiem na różne rodzaje poezji migowej oraz upamiętnienie twórczoci i osoby Tadeusza Różewicza.
W pierwszej częci wydarzenia odbędš się warsztaty podstaw tworzenia poezji migowej, w których udział będš mogły wzišć zarówno osoby słyszšce jak i Głuche. Warsztat prowadzony będzie w całoci w języku migowym i przetłumaczony zostanie symultanicznie na foniczny język polski. W ramach warsztatów uczestnicy i uczestniczki poznajš zasady tworzenia poezji migowej, formy VV oraz spróbujš stworzyć własne kompozycje poetyckie. W drugiej częci odbędzie się krótki wykład o osobie i twórczoci Tadeusza Różewicza. W ostatniej częci wydarzenia odbędzie się pokaz poezji migowej i formy VV oraz prezentacje poezji patrona spotkania, a także poezji zgłoszonych wczeniej autorów i autorek. Cały pokaz tłumaczony będzie na polski język migowy (PJM).
Pokaz interpretacji utworów poetyckich przygotowany zostanie na podstawie zgłoszeń amatorskich poetek i poetów (zarówno słyszšcych, jak i słabosłyszšcych czy Głuchych). Wspólnie wyruszymy na wyprawę do wiata ciszy i dwięków, stworzymy płaszczyznę do rozmowy osób, które choć żyjš obok siebie, wywodzš się z różnych od siebie kultur i na wiat patrzš często zupełnie inaczej.
Całe wydarzenie tłumaczone będzie symultanicznie z/na PJM. W trakcie przerwy kawowej planujemy niewielki, zdrowy dla ciała i umysłu poczęstunek oraz czas na integrację i dyskusję uczestników.
O dostępnoć wydarzenia zadba jego partner Fundacja Grupa MIGAWKI, której prezeska, Joanna Augustyniak, jest pomysłodawczyniš wydarzenia.
|