Obowišzujš zapisy za pomocš wiadomoci email: ekologia@okn.edu.pl, do 11.10.
Wstęp wolny. Warsztaty dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży.
Energia geotermalna, wiatru, a może morskie fale? Czy energia odnawialna jest w stanie pokryć zapotrzebowanie na energię współczesnych miast i fabryk? W jaki sposób możemy zastšpić ródła energii nieodnawialnej i jak szybko będziemy umieli znaleć ekologiczny substytut? Społeczeństwo już od poczštku XX wieku zrozumiało, że masowe spalanie ogromnych iloci węgla kamiennego lub brunatnego może mieć wpływ na pogorszenie warunków naszego rodowiska. Na szczęcie wraz z biegiem czasu coraz więcej osób zauważa jak szkodliwym dla rodowiska, ale też dla nas samych jest obecnoć wszechobecnych kopciuchów, które produkujš ogromne iloci pyłów i dymu. Pojawiajšce się przydomowe systemy pomp ciepła, fotowoltaika oraz promowanie zrównoważonego rozwoju wszczepiajš w nas - potrzebę dbania i wspierania inicjatyw ekologicznych rozwišzań pršdotwórczych. W jaki sposób ocenić, które ródła energii sš najbardziej ekologiczne oraz mogšce zaspokoić rozwijajšce się społeczeństwo?
Warsztaty pt. Energia: od wiatru po pršd w gniazdku! zostanš powięcone omówieniu różnorodnych rodzajów energii: od energii nieodnawialnej po odnawialnš. Zastanowimy się nad wpływem eksploatacji złóż na faunę oraz florę, ocenimy zalety i wady każdego sposobu pozyskiwania energii oraz omówimy oddziaływanie zmiany ródeł energii na zdrowie człowieka i wyglšd jego najbliższej okolicy. Warsztaty zostanš przeprowadzone w formie grupowej rozmowy oraz konkursu na wiedzę, umożliwiajšcego podsumowanie oraz zapamiętanie poruszanych zagadnień.
Organizator: Doktoranci Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Partner: Pracownia Animacji Ekologicznej.
Warsztaty powstały przy wsparciu finansowym Priorytetowego Obszaru Badawczego Society of the Future w ramach Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałoci w Uniwersytecie Jagiellońskim.
Szczegółowe informacje:
Pracownia Animacji Ekologicznej
Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa
Orodek Kultury im. C.K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 21, ekologia@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/OgrodyNowejHuty
|