POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
 
 
23-09-2017   -   24-08-2017  
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza
II Mistrzostwa Polski w Speed-Ball.
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza


http://www.Krakow.zaprasza.eu
Gimnazjum nr 29, ul. Aleksandry 17.
9.00-17.00
WSTĘP WOLNY
DLA DZIECI
Sport
23-24 września w Krakowie w ruch pójdą piłki i rakietki.
Speed-balliści z całej Polski będą walczyć o najlepsze miejsca na podium w czasie II Mistrzostw Polski. Rozgrywki będą odbywać się różnych konkurencjach oraz kategoriach wiekowych.

Speed-ball to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportu w Polsce. Jego historia sięga lat 80-tych XX wieku, kiedy to nowatorska metoda treningu tenisistów przerodziła się w samodzielny sport. Do Polski speed-ball zawitał w 2014 roku i w przeciągu kilku lat istnienia rozpowszechnił się na cały kraj, a już w 2015 roku nasz kraj był gospodarzem Mistrzostw Świata w tej innowacyjnej dyscyplinie.

Prężny rozwój sport ten zawdzięcza przede wszystkim swej dostępności. Jak stwierdza prezes Speed-Ball Polska, Przemysław Wolan:
– Speed-ball to sport, który uprawiać może niemal każdy, niezależnie od wieku i płci; to sport który nie stawia ograniczeń i równie wiele satysfakcji zapewni doświadczonemu sportowcowi jak i osobie dopiero stawiającej pierwsze kroki na ścieżce aktywnego stylu życia.

Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Speed-ball Polska oraz Stowarzyszeniu Sportownia, które wspólnie działają na rzecz rozwoju tego nowego sportu, zbudowana została ogólnopolska sieć ośrodków, w których można grać w speed-ball. Dzięki inicjatywie tej zakupiono sprzęt do speed-ballu dla szkół ze wszystkich województw kraju, a ponadto przeprowadzono pokazy i treningi gry oraz kompleksowe szkolenia dla nauczycieli wychowania fizycznego. Nowa dyscyplina została entuzjastycznie przyjęta przez uczniów, wskutek czego na dzień dzisiejszy regularne treningi speed-ballu odbywają się już we wszystkich województwach Polski.
Podsumowaniem projektu będą organizowane w II Mistrzostwa Polski w Speed-ballu, na których zmierzą się entuzjaści nowatorskiej dyscypliny z całego kraju. Impreza odbędzie się na Hali Sportowej Gimnazjum nr 29 w Krakowie. Po raz kolejny zapowiada się walka o medale na wysokim poziomie.

– Do każdych przygotowywanych i przeprowadzanych przez nas zawodów przywiązujemy ogromne starania, te jednak są dla nas wyjątkowe, bowiem po raz pierwszy przyjadą do Krakowa reprezentanci wszystkich województw. Zgłosiło się już sporo zawodników, dlatego spodziewamy się wysokiej frekwencji. Żeby wziąć udział w Mistrzostwach zawodnik musi wykazać się określonym wynikiem, dlatego tez poziom sportowy powinien zadowolić kibiców i entuzjastów speed-ballu – mówi Izabela Janczak-Bizoń, współorganizatorka wydarzenia.

Wydarzenie zostało rozplanowane na weekend 23-24 września. Zawodnicy będą walczyć o podium w dwóch konkurencjach: grze singlowej oraz grze indywidualnej na czas – super solo. Klasyfikacja kobiet i mężczyzn prowadzona będzie z podziałem na wiek zawodników i zawodniczek. Najwięcej emocji będzie towarzyszyć meczom w turnieju OPEN, ponieważ zwycięzcy tego turnieju, będą reprezentować nasz kraj w październiku na Mistrzostwach Świata w Egipcie. Organizatorami II Mistrzostw Polski w Speed-ballu jest Speed-ball Polska oraz Stowarzyszenie Sportownia.

http://sportownia.eu
 
https://speed-ball.pl/
Miejsce:
Gimnazjum nr 29, ul. Aleksandry 17.
 
Godz.
9.00-17.00
 
 

 
 
   

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2013


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury