POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Odbywające się online
 
 
03-12-2019     - 10-12-2019  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
UJ zaprasza mczyzn na bezpatne badania
ZAPRASZA
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza
http://www.Krakow.zaprasza.eu
miejsce:
Zakad Biofizyki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielloskiego
ul. w. azarza 16, Krakw
BEZPŁATNE
» Wydarzenia inne
Naukowcy z Uniwersytetu Jagielloskiego od ponad roku prowadz badania nad wpywem pl elektromagnetycznych (PEM) na nasze zdrowie. Dotychczas przebadano ponad tysic osb. Teraz poszukiwani s ochotnicy do drugiego etapu projektu, majcego na celu okrelenie, czy korzystanie z telefonu komrkowego oddziauje na osoby elektrowraliwe. Na bezpatne badania autonomicznego ukadu nerwowego i termografi mog zgasza si mczyni w kadym wieku.

Grupa naukowcw z Zakadu Biofizyki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielloskiego prace nad projektem badawczym Wpyw pl elektromagnetycznych na organizm czowieka rozpocza we wrzeniu 2018 roku. Badaj czy pola o czstotliwociach wykorzystywanych w komunikacji bezprzewodowej maj wpyw na nasze zdrowie i jaka jest skala problemu elektrowraliwoci elektromagnetycznej w Polsce. Z dotychczasowych bada ankietowych i klinicznych, ktre swoim zasigiem objy cznie ponad tysic osb, wynika, e najczstszymi objawami zgaszanymi przez badanych s: zmczenie (80%), bl gowy (74%), bl oczu (68%), rozdranienie (66%). Wszystkie te symptomy s jednak subiektywne i trudno mierzalne. Co ciekawe, mog by one rwnie zwizane z innymi schorzeniami, jak np. fibromialgia. Wrd objaww mierzalnych badani skar si gwnie na zawienie (21.6%) i trudnoci z wysawianiem si (14.2%). Z kolei w rankingu urzdze oskaranych o zy wpyw na zdrowie zdecydowanie wygrywaj telefony. To wanie na odziaywaniu tych urzdze skupi si naukowcy z UJ w drugim etapie projektu badawczego.

- Naszym celem jest sprawdzenie czy odbycie rozmowy telefonicznej z uyciem telefonu komrkowego przez osoby elekrowraliwe prowadzi do innych skutkw ni ma to miejsce u osb, ktre nie czuj si podatne na oddziaywanie pl elektromagnetycznych mwi dr hab. Grzegorz Tato z Zakadu Biofizyki CM UJ.

Badacze z UJ szukaj mczyzn, ktrzy obserwuj u siebie skutki zdrowotne zwizane z oddziaywaniem pl elektromagnetycznych, w szczeglnoci podczas korzystania ze smartfonw i telefonw komrkowych. Ochotnicy skierowani zostan na bezpatne badania krwi, a nastpnie na termografi gowy i badanie ukadu autonomicznego.


- Oba badania zostan wykonane jako prba prowokacyjna z zastosowaniem telefonu komrkowego, przy czym osoba badana nie bdzie wiedziaa, czy telefon dziaa. Tym razem szukamy wycznie mczyzn, poniewa w przypadku kobiet mamy do czynienia z wiksz liczb trudnych do wyeliminowania zmiennych, ktre mogyby zaburzy wynik badania, jak choby cykle hormonalne wyjania dr hab. Grzegorz Tato z Zakadu Biofizyki CM UJ.

Badania przeprowadzone zostan w Zakadzie Biofizyki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielloskiego przy ul. w. azarza 16 w Krakowie oraz w kilku innych jednostkach Collegium Medicum i Szpitala Uniwersyteckiego. Zgoszenia do projektu badawczego przyjmowane s do 10 grudnia 2019 r. pod numerem telefonu: 12 6199 681.
Miejsce:
Zakad Biofizyki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielloskiego
ul. w. azarza 16, Krakw
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury