Kraków Zaprasza - strona główna
Dodaj firmę - cennik Zaloguj się

Restauracje - Strona główna
 
 
Spis główny  

Restauracja Corse

ul. Poselska 24
Kraków
012 421 62 73
zobacz na mapie »
 
http://corserestaurant.pl
restauracja.corse@gmail.com
http://corserestaurant.pl

Wyobraź sobie kameralną restaurację przy dziewiczej plaży lazurowego morza. Z ciepło oświetlonego wnętrza dobiega cicha, lokalna muzyka i gwar rozmów. Kelner zachęca, już w progu oferując kieliszek białego, idealnie schłodzonego wina…
A teraz wyobraź sobie takie miejsce tu, w Krakowie. Od prawie 20 lat w zaułku przy ulicy Poselskiej, z dala od zgiełku, ale wystarczająco blisko Rynku, aby poczuć magiczny klimat Starego Miasta, istnieje mały kawałek Korsyki.

Przez te wszystkie lata restauracja zawsze cieszyła się uznaniem i renomą. Pragniemy kontynuować tę tradycję, dlatego zapraszamy Państwa w kulinarną i kulturową podróż na najpiękniejszą wyspę Morza Śródziemnego.

Korzystając z naszych doświadczeń, a także czerpiąc z historii tego miejsca, stworzyliśmy restaurację z niepowtarzalnym menu, gdzie ogromną uwagę poświęcamy świeżym owocom morza i rybom, ale także wyśmienitym mięsom. Nasz szef kuchni – Piotr Regucki – kucharz, dla którego gotowanie jest prawdziwą życiową pasją, posiada ogromną, nieustannie pogłębianą, wiedzę o tajnikach dań rodem z Korsyki, która pozwala mu stale wzbogacać i urozmaicać przygotowywane potrawy. W wystroju wnętrz staraliśmy się oddać ducha śródziemnomorskich miejscowości. Pozwala to naszym gościom odpocząć od wielkomiejskiego pędu i rozsmakować się w specjalnościach naszej kuchni. Zapewniamy przy tym obsługę na najwyższym poziomie, zaś nastrojowa francuska muzyka w tle sprzyja rozmowom.

Tradycje korsykańskiej restauracji przy ulicy Poselskiej są żywe od prawie dwóch dekad, gdy to 19 lat temu hrabina Potocka – miłośniczka wyspy, założyła tutaj restaurację. Udało jej się stworzyć pełne pasji miejsce, nie ustępujące swoim korsykańskim wzorom. Nasz szef kuchni, rozpoczynał wówczas swoją życiową przygodę z gotowaniem, którą kontynuuje do dziś w Restauracji Corse.

Dziś razem pragniemy zaprosić Państwa w idealne miejsce na posiłek z bliskimi, skosztowanie niebanalnego dania przy kieliszku dobrego wina lub na spotkanie biznesowe w zaciszu Restauracji Corse. Zatem przyjdźcie i sami zobaczcie, jak bardzo żywa jest legenda „kawałka Korsyki przy ulicy Poselskiej”, którą tworzymy.
 
powiększ
...


 
       
 
Dodaj firmę - Cennik   |   Zaloguj się
 


Copyright © 2002-2013
www.Krakow.zaprasza.eu
KRAKÓW ZAPRASZA - Krakowski Portal Internetowy
oraz
Fundacja  Promocji  Kultury

Wszystkie prawa zastrzeżone
Kontakt z Redakcją