Kraków Zaprasza - strona główna
Dodaj firmę - cennik Zaloguj się

Restauracje - Strona główna
 
 
Spis główny  

Herbaciarnia Czajownia

ul. Józefa 25
tel.664299306
zobacz na mapie »
 
http://www.czajowniakrakow.pl
barbara@czajownia.pl
http://www.czajowniakrakow.pl

Czajownia jest miejscem z najaromatyczniejszą herbatą. Wszystkie podawane i sprzedawane u nas herbaty są sprowadzane bezpośrednio z plantacji całego świata herbacianego przez Towarzystwo Miłośników Herbaty (Spolek Milcu Caje s.r.o.) z Pragi, które jest naszym wyłącznym dostawcą herbat i przewodnikiem na herbacianej ścieżce. Do społeczności Towarzystwa Miłośników Herbaty należy kilkadziesiąt herbaciarni na całym świecie. Znaczna większość znajduje się w Czechach, gdzie funkcjonują pod nazwą „Dobra Cajovna”, kilka herbaciarni jest w USA pod nazwą „Dobra Tea” oraz po jednej na Węgrzech i na Słowacji. W Polsce Czajownie mieszczą się w Krakowie i we Wrocławiu.

W naszej herbaciarni panuje niepowtarzalna atmosfera Orientu oddziałująca na niemal wszystkie zmysły szanownych Gości. Na wzrok oddziałujemy poprzez wystrój łączący w sobie wpływy krajów Wschodu i Południa nawiązujący do kultury herbaty. Dbamy także o przyjemne doznania dźwiękowe i zapachowe, ale w szczególności oddziałujemy przez wyjątkowy smak naszych herbat! Dlatego właśnie przygotowanie, podawanie i sprzedaż herbat w Czajowni znajduje się dobrych rękach adeptów biegłych w dziedzinie nauk herbacianych, odpowiednio pouczonych i znających najróżniejsze sposoby, kruczki, czary i tajemnice.

W Karcie Herbat nasi goście odnajdą bogatą paletę wyśmienitych herbat z całego świata. Zaczynając od zielonych herbat japońskich i chińskich, najwyższej klasy, poprzez herbaty białe poddane lekkiej fermentacji oraz chińskie herbaty żółte, przez setki lat zarezerwowane tylko na użytek dworu cesarskiego – uważane za najszlachetniejszy gatunek herbat. Dalej na czajowej ścieżce ośmielamy się przedstawić herbaty niebiesko-zielone, poddane fermentacji częściowej oraz herbaty czerwone chińskie, herbaty ciemne i czarne ortodoksyjne (w pełni fermentowane). Oprócz herbat czystych polecamy także kilka rodzajów herbatek aromatyzowanych w sposób naturalny (bez użycia olejków), napoje przeróżne ze wszystkich stron świata oraz Specjalności Czajowni, czyli własne mieszanki i receptury. Do palety napojów dodajemy jeszcze ciasta, przekąski i lekkie dania wegetariańskie.

Czajownia to nie tylko herbaciarnia, ale także sklep z herbatą. W ofercie internetowej mamy większość herbat dostępnych w Menu, sprzedawane na wagę lub pakowane.
 
powiększ
...


 
       
 
Dodaj firmę - Cennik   |   Zaloguj się
 


Copyright © 2002-2013
www.Krakow.zaprasza.eu
KRAKÓW ZAPRASZA - Krakowski Portal Internetowy
oraz
Fundacja  Promocji  Kultury

Wszystkie prawa zastrzeżone
Kontakt z Redakcją