Zapraszamy na kolejną odsłonę naszej cyrkowej przygody! Tym razem, oprócz familijnych warsztatów kuglarskich zapraszamy na spektakl „Cyrk Grandissimo, czyli jak to ze stworzeniem Ziemi było”
PRZEBIEG SPOTKANIA:
10.00–12.00 – zabawy integracyjne i warsztaty kuglarskie
12.00 – Spektakl „Cyrk Grandissimo, czyli jak to ze stworzeniem Ziemi było” w wykonaniu Studio Dono
Karnet rodzinny: 15 zł.
Rezerwacje: 12 430 50 90
We wrześniu 2011 roku Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży rozpoczęło realizację projektu familijnego pod tym właśnie tytułem. Do tej pory z naszym CYRKIEM RODZINNYM zawitaliśmy na Bulwar Czerwieński w ramach Święta Dzielnicy I i do Parku Jordana w sobotnio-niedzielne przedpołudnia. Za nami cyrkowa feta w ramach Slot Fest „Niezły cyrk!” i „Slot Kavkaz” oraz comiesięczne spotkania Cyrku Rodzinnego u nas na Wietora, odwiedzamy również Dzieciaki w Szpitalu św. Ludwika przy ul. Strzeleckiej w Krakowie.
We wrześniu ubiegłego roku nasza inicjatywa otrzymała nominację do nagrody „Słoneczniki”, przyznawanej przez Portal Czasdzieci.pl.
W trakcie warsztatów poznajemy następujące techniki cyrkowe: żonglowanie piłeczkami, chusteczkami, obręczami, kręcenie talerzami, pojami, flower-stickami, chodzenie na szczudłach, jazdę na monocyklu czy puszczamy ogromne bańki mydlane.
Nasze działania wynikają z idei tzw. Nowego Cyrku, czyli idei dalekiej od tresury dzikich zwierząt, tandetnych kostiumów i artystów prezentujących latami te same sztuczki. Promujemy pedagogikę cyrku, czyli gałąź pedagogiki zabawy, w której człowiek w sposób lekki, łatwy i przyjemny nabywa konkretnych umiejętności, w tym przede wszystkim umiejętności społecznych.
U nas każdy ma swoje tempo zabawy i nauki – my to szanujemy. Nie stosujemy niezdrowej rywalizacji a wyłącznie zdrowy doping, bo dzieci trzymają kciuki za swoich rodziców, a rodzice śledzą postępy swoich pociech, niejednokrotnie wzajemnie udzielając sobie cennych wskazówek.
Poznawanie dyscyplin cyrkowych – poza integracyjną stroną zabawy – również wpływa pozytywnie na rozwój człowieka. Poprawia koncentrację, koordynację i pamięć ruchową. Podnosi samoocenę, uczy wytrwałości i pomaga w radzeniu sobie ze stresem.
Tu znajdują swoje miejsce zarówno ci, którzy są nieśmiali i niepewni, jak i ci którzy chcą sensownie wykorzystać niespożyte zasoby energii. Spotkajmy się 17 lutego!
Zabierzcie ze sobą dobry humor i buty na zmianę!
Prowadzenie: Aleksandra Barczyk
Wydarzeniu patronuje Kids in Kraków.
Więcej informacji na www.sckm.krakow.pl
|