Gra miejska „Krakowscy Wyklęci” - Kraków, 9 maja 2014 r.
Gra miejska to aktywna forma zagospodarowania czasu i przestrzeni młodzieży, która staje się coraz bardziej popularnym elementem uzupełniającym codzienną szkolną edukację. To również doskonały sposób na wspieranie i promocję wydarzeń historycznych, aby utrwaliły się w społecznej świadomości i zwróciły na siebie uwagę.
Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Krakowie oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa (Oddział Ulica Pomorska) organizują dla młodzieży szkolnej, jak i uczestników indywidualnych grę miejską „Krakowscy Wyklęci” poświęconą powojennemu podziemiu niepodległościowemu działającemu na terenie Krakowa i Małopolski.
Gra zostanie przeprowadzona w piątek 9 maja 2014 r. w godz. 11.00-17.00 na terenie Krakowa. Jest to gra strategiczna, a jej celem jest przybliżenie uczestnikom historii żołnierzy podziemia niepodległościowego w Małopolsce i Krakowie w pierwszych latach powojennych. Gracze, podzieleni na Zespoły liczące od 6 do 10 osób, wcielą się w rolę żołnierzy podziemia i ich współpracowników zaangażowanych w działalność konspiracyjną w Krakowie po zakończeniu II wojny światowej.
Partnerami projektu są Muzeum Archeologiczne w Krakowie, Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Rawelin” oraz 5. Krakowska Drużyna Wędrowników ZHR.
REGULAMIN GRY MIEJSKIEJ
„KRAKOWSCY WYKLĘCI” – 9 MAJA 2014 r.
§ 1. Organizatorzy
1. Organizatorami historycznej gry miejskiej „KRAKOWSCY WYKLĘCI (zwanej dalej „Grą”), realizowanej na terenie Krakowa, rozgrywanej w piątek 9 maja 2014 r., są:
1.1. Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie, z siedzibą w Krakowie, ul. Reformacka 3 (dalej „IPN”),
1.2. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, z siedzibą w Krakowie, Rynek Główny 35 (dalej „Muzeum”).
2. IPN i Muzeum w dalszej części Regulaminu zwani są wspólnie Organizatorami.
3. Fundatorem nagród są Organizatorzy.
4. W Grze nie mogą brać udziału pracownicy i współpracownicy Organizatorów, a także innych podmiotów współpracujących przy organizacji i przeprowadzeniu Gry, jak również członkowie rodzin tych osób.
§ 2. Zasady Gry
1. Gra zostanie przeprowadzona w piątek 9 maja 2014 r. w godz. 11.00-17.00 na terenie Krakowa.
2. Gra jest grą strategiczną. Celem Gry jest przybliżenie jej uczestnikom historii żołnierzy podziemia niepodległościowego w Małopolsce i Krakowie w pierwszych latach powojennych.
3. Gracze, podzieleni na Zespoły (dalej: Zespół), liczące od 6 do 10 osób, wcielą się w rolę żołnierzy podziemia i ich współpracowników zaangażowanych w działalność konspiracyjną w Krakowie po zakończeniu II wojny światowej.
4. Gracze grają w Zespołach. Warunkiem udziału w Grze jest rejestracja Zespołu liczącego od 6 do 10 osób, z których każda musi mieć skończone co najmniej 10 lat. Każda z osób uczestniczących w Grze powinna być w dobrym stanie zdrowia, umożliwiającym udział w Grze. Organizatorzy nie zapewniają dla osób uczestniczących w Grze opieki medycznej. Udział w Grze wiąże się z kilkugodzinnym wysiłkiem fizycznym, dlatego sugerujemy rezygnację z udziału małych dzieci. Osoby niepełnoletnie powinny uczestniczyć w Grze wraz z osobą pełnoletnią uprawnioną do sprawowania nad nimi opieki. Osoby niepełnoletnie uczestniczące w Grze bez opiekuna muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub prawnych opiekunów na udział w Grze. Organizatorzy nie zapewniają opieki osób pełnoletnich dla osób niepełnoletnich uczestniczących w Grze.
5. Podczas Gry każdy Zespół musi posiadać telefon komórkowy, za pośrednictwem którego może otrzymywać informacje od Organizatorów. Numer tego telefonu Zespół musi podać Organizatorom w chwili wysyłania zgłoszenia udziału w Grze.
6. W Grze może wziąć udział nie więcej niż 14 zespołów o łącznej liczbie uczestników nie przekraczającej 140 osób. O zakwalifikowaniu do udziału w Grze decyduje kolejność zgłoszeń Zespołów.
7. Zgłoszenia do Gry przyjmowane są do 5 maja 2014 r. włącznie, mailem na adres: krakowscywykleci@mhk.pl. Zgłoszenie Zespołu musi zawierać: imię i nazwisko uczestnika, jego wiek, numer telefonu komórkowego Zespołu oraz kontaktowy adres e-mail jednego z członków Zespołu.
8. Każdy Zespół, po weryfikacji zgodności zgłoszenia z regulaminem Gry otrzyma potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia, a następnie informacje niezbędne do rozpoczęcia Gry. Zgłoszenie jest ważne, jeżeli Zespół otrzymał potwierdzenie w formie e-mail.
9. W dniach od 5 do 8 maja do godz. 12 (zależnie od terminu rejestracji Zespołu), każdy zespół otrzyma na podany w zgłoszeniu adres e-mail numer swojego Zespołu, patrona Zespołu oraz szczegółowe zasady Gry. Organizatorzy zalecają dokładne zapoznanie się z tymi informacjami.
10. Gra rozpocznie się 9 maja 2014 r. o godz. 11.00 w centrum Krakowa. Dokładne miejsce rozpoczęcia Gry zostanie podane uczestnikom wraz z informacjami, o których mowa w pkt. 9 powyżej.
11. Na starcie Gry każdy Zespół otrzyma indywidualną Kartę Zespołu.
12. Uczestnicy Gry, w trakcie jej trwania mogą poruszać się pieszo lub dowolnymi środkami transportu.
13. Gra kończy się 9 maja 2014 r. o godz. 17.00 w Fabryce Emali Oskara Schindlera na Zabłociu. O tej godzinie Zespoły zobowiązane są stawić się na finale Gry.
14. Podczas Gry Zespoły będą wykonywać zadania, otrzymywać rekwizyty i wskazówki. Na poszczególnych etapach Gry jej uczestnicy odwiedzają punkty Gry w ustalonej kolejności.
15. O kolejności wykonywania zadań na punktach Gry decyduje kolejność przybycia Zespołu lub członka Zespołu na ten punkt.
16. W przypadku naruszenia przez uczestnika Gry lub Zespół niniejszego regulaminu, złamania zasad fair play, utrudniania gry innym graczom bądź niszczenia wskazówek, w dowolnym momencie Gry Organizatorzy mają prawo odebrania członkom Zespołu Karty Zespołu i wykluczenia ich z Gry. Decyzja Organizatorów w tej kwestii jest ostateczna.
17. Gra toczy się w normalnym ruchu miejskim. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
18. Odbierając Kartę Gracza, uczestnik zgadza się na warunki Gry i potwierdza, że zapoznał się z jej regulaminem.
§ 3. Wyłanianie zwycięzców
1. Wygrywa Zespół, który spełni wszystkie warunki gry oraz uzyska najwyższą liczbę punktów.
2. Ogłoszenie wyników Gry i wręczenie nagród nastąpi 9 maja 2014 r. nie później niż o godz. 18.00 podczas finału Gry.
§ 4. Nagrody
1. Każdy członek zwycięskiego Zespołu otrzymuje indywidualną nagrodę rzeczową. Łączna wartość nagród wynosi 2500 zł.
2. W przypadku nie zgłoszenia się po odbiór nagrody w terminie wskazanym w pkt. 3.2. powyżej, albo w razie niespełnienia warunków tam określonych, prawo do nagrody wygasa.
§ 5. Postanowienia końcowe
1. Regulamin znajduje się do wglądu w siedzibie Organizatorów.
2. W kwestiach dotyczących przebiegu Gry, nieprzewidzianych niniejszym regulaminem, a także w zakresie interpretacji niniejszego regulaminu, głos rozstrzygający należy do Organizatorów.
3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wprowadzenia zmian w regulaminie z ważnych przyczyn.
|