POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
 
11-07-2014       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Billy Neal & Jacek Korohoda Quartet (AUS/PL) - Mile Stone poleca!!
miejsce:
Mile Stone Jazz Club
21:00
» Muzyka
Wspólny program koncertowy Billy`ego Neala i Jacka Korohody to połączenie estetyki rockowej lat 60-tych i 70-tych spod znaku takich wykonawców jak The Animals i standardów The Beatles z nowymi kompozycjami Billy’ego Neala z przebojowego albumu ”I Believe”.

Charyzmatyczny wokalista, saksofonista, gitarzysta i kompozytor z Australii – Billy Neal występuje na scenie od piątego roku życia. Jako dziecko grał w Royal English Opera i Covent Garden Opera. Na swoim koncie ma również filmowe „przygody”, jak choćby epizod w filmie z Sophią Loren i Richardem Burtonem. Z zamiłowania jest żeglarzem, a do najbardziej ekscentrycznych jego wyczynów należy przepłynięcie Kanału Angielskiego w wannie, dzięki czemu został w 1981 roku wpisany do Księgi Rekordów Guinessa. Gdy zdecydował w pełni poświęcić się muzyce, stworzył grupę The Right Honorable Gentlemen i wyruszył w trasę koncertową po Niemczech. Kolejny zespół Billy’ego to The Rhythm Machine, który był zapraszany na występy m.in. przez Roberta Planta i Micka Jaggera a nawet przez angielskie księżniczki: Dianę i Annę. Miał okazję nagrywać m.in. w słynnym studio Abbey Road. W roku 1997 Bill po raz pierwszy przyjechał do Polski, w której zakochał się do tego stopnia, iż rok później poślubił Polkę -Ewę i wybudował w Polsce dom. Wrócił jednak do Australii, lecz regularnie przylatuje do Europy, gdyż w Wielkiej Brytanii jest liderem zespołu General Confusion, z którym wystąpił m.in. w londyńskim Savoy. W Polsce jak dotąd ukazały się trzy płyty: ”I Love The Blues” (2011), ”Live! At Impart” (2012) oraz najnowsza ”I Believe” (2013), którą wypełniły jego autorskie kompozycje. Niejednokrotnie porównywany do Joe Cockera, Billy Neal występuje w tym roku wraz z krakowskim gitarzystą i kompozytorem Jackiem Korohodą.

Jacek Korohoda to muzyk niezwykle wszechstronny. Jednym z pierwszych, a zarazem najbardziej znaczących w jego biografii artystycznej projektów była współpraca z Kwartetem Adama Kawończyka (ex- Extra Ball). Debiut fonograficzny Jacka to z kolei płyta ”Schi” (1987) firmowana przez Sucha Orkiestra, zawierająca muzykę filmową i teatralną Krzysztofa Suchodolskiego. Następnie przez 4 lata Korohoda był gitarzystą Big Bandu Jaszczury, z którym koncertował u boku m.in. Zbigniewa Namysłowskiego i Jarka Śmietany. Od 1992 roku jest członkiem legendarnej grupy Prowizorka Jazz Band, z którą nagrał 4 płyty. W międzyczasie grał też w zespole Marka Grechuty -Anawa. Przez lata współpracował z wieloma Artystami, takimi jak Beata Rybotycka, Włodzimierz Korcz, Kwartet Mo Carta, Wojciech Młynarski, a ostatnio także z Katarzyną Cygan (płyta: ”Wiśnia”, 2011). Ponowił współpracę z Jarkiem Śmietaną biorąc udział w projekcie: ”Psychodelic. Music Of Jimi Hendrix” wraz z m.in. Wojtkiem Karolakiem, Maciejem Sikałą i Adamem Czerwińskim. Ma na swym koncie dwie w pełni autorskie plyty: ”If It Happens” (2007) i ”Window To The Backyard” (2010). Dzięki jego zaangażowaniu doszło w ostatnim czasie do reaktywowania legendarnej formacji Prowizorka Jazz Band, która pod szyldem: Prowizorka JB opublikowała w 2012 roku nową płytę ”To Hear The Music”.


Start 21:00
Bilety 10/15 zł
http://www.facebook.com/milestonekrakow
Miejsce:
Mile Stone Jazz Club
Godz.
21:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury