POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
 
05-10-2018       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Seminarium Kultura – podstawowy mechanizm rozwoju miasta
miejsce:
Polska Akademia Umiejętności
Kraków, ul. Sławkowska 17, Duża Aula
BEZPŁATNE
» Wydarzenia inne
5 października 2018 r.
Polska Akademia Umiejętności
Kraków, ul. Sławkowska 17, Duża Aula
Wstęp wolny

Czy kultura i ekonomia to sfery rozbieżne? A może wręcz przeciwnie – ich połączenie to szansa na zrównoważony rozwój miasta? Na te oraz inne pytania dotyczące kultury w zurbanizowanym świecie odpowiedzą eksperci podczas seminarium Kultura jako podstawowy mechanizm rozwoju miasta. Spotkanie odbędzie się 5 października w Polskiej Akademii Umiejetności.

Przez długi czas kultura i ekonomia były traktowane jako sfery rozłączne. Gdy ich fuzja zainteresowała specjalistów od zarządzania miastem, rozpoczęła się budowa spójności społecznej polegającej na modelu polityki, w której kultura jest kluczowym mechanizmem miejskich przemian. Za przykład może posłużyć działalność Komitetu ds. Kultury Zjednoczonych Miast i Samorządów Lokalnych. Ta globalna platforma już w 2004 roku opublikowała dokument Agenda 21 dla kultury, w którym kulturę traktuje się jako czwarty filar zrównoważonego rozwoju.
Seminarium Kultura jako podstawowy mechanizm rozwoju miasta ma być dyskusją o modelu kształtowania polityki miejskiej, który uwzględnia nie tylko rozkwit sektorowej działalności kulturalnej prowadzącej do odtwarzania i pomnażania zasobów dziedzictwa kulturowego miasta, ale także przenikanie kultury do wszystkich form aktywności miejskiej.
Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki tematyczne pierwszy będzie dotyczył problemu rewitalizacji obszarów miejskich w oparciu o kulturę – culture-led regeneration. Podczas drugiego będą poruszane kwestie polityki miejskiej oraz roli i miejsca, jakie powinna odgrywać w niej działalność kulturalna.

Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się w trakcie wykładów wprowadzających oraz prezentacji studiów przypadków polscy i zagraniczni eksperci-praktycy. Wśród nich będą między innymi: prof. Jerzy Hausner, prof. Franco Bianchini, Łukasz Kumecki, Artur Celiński, Adam Gudell czy dr Joanna Sanetra-Szeliga.
Seminarium jest jednym z cyklicznych spotkań prowadzonych w całej Polsce, stanowiących wstęp do trzeciej edycji Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości – Open Eyes Economy Summit w Krakowie (20–21 listopada 2018).
Open Eyes Economy Summit to międzynarodowy kongres ekonomii opartej na wartościach społecznych, odbywający się raz do roku, jesienią, w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Jednak nie trzeba jechać do stolicy Małopolski, aby zetknąć się z ekonomią wartości. Cykl Open Eyes Economy on Tour to seminaria, minikonferencje, sesje o charakterze merytorycznym, które odbywają się w wielu polskich i wybranych europejskich miastach. Celem spotkań jest nawiązywanie kontaktów i rozwijanie ogólnopolskich oraz międzynarodowych inicjatyw, a w dłuższej perspektywie stworzenie jak największego forum wymiany doświadczeń, inspiracji oraz idei.

Kontakt dla mediów:
Joanna Kowieska&
j.kowieska@eskadra.pl

tel.: + 48 664 469 278

Open Eyes Economy Summit odbywa się w Krakowie od 2016 roku, gromadzi wybitne osobistości ze świata nauki, ekonomii, kultury i polityki. Kongres jest poświęcony ekonomii opartej na wartościach społecznych. Pomysłodawcami wydarzenia są prof. Jerzy Hausner i Mateusz Zmyślony. W tym roku odbędzie się 20–21 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Głównym patronem medialnym wydarzenia jest Dziennik Gazeta Prawna. Głównym Partnerem OEE on Tour 2018 jest Miasto Kraków oraz Województwo Małopolskie.
Miejsce:
Polska Akademia Umiejętności
Kraków, ul. Sławkowska 17, Duża Aula
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury