Zapraszamy na spotkanie z autorem.
Krzysztof Nurkowski, ur. 5 lutego 1960 r. w Skalbmierzu. Jest nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie w gminie Czarnocin w województwie świętokrzyskim.
Studiował prawo administracyjne i etnografię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ukończył studia historyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach oraz podyplomowe Studium Administracji Publicznej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Publikował w kieleckim dodatku „Gazety Wyborczej”, „Czasie Krakowskim”, miesięcznikach „Teraz”, „Radostowa”, „Tygodniku Ponidzie” i chicagowskim „Kurierze Codziennym”. W latach 1993-1997, był redaktorem naczelnym pisma „Gazeta Kazimierska” nagrodzonego II miejscem w ogólnopolskim konkursie dla prasy sublokalnej w Poznaniu (1994).
Był zastępcą burmistrza Kazimierzy Wielkiej oraz radnym powiatu kazimierskiego I kadencji. Sekretarz Rady Nadzorczej cukrowni Ziębice SA w latach 1998-2002. Nagrodzony nagrodą Ministra Edukacji Narodowej (2009) oraz honorową odznaką „Za zasługi dla kultury polskiej” (2011).
Posiada medal Komisji Edukacji Narodowej (2015). Jest autorem tomików „Drobiazgi podróżne” (2009), „Limeryki toskańskie" (2009) oraz prozy wspomnieniowej dotyczącej rodziny ziemiańskiej z Cieszków „Był dwór” (2000).
W stanie wojennym był wokalistą punk-rockowego zespołu „Martwy Fiolet”, działającego w Krakowie.
Zainteresowania: poezja, publicystyka, samorząd lokalny, bibliofilstwo, fotografika.
|