Zapraszamy na dyskusję „Film a rzeczywistość post-wirtualna'' z udziałem Fabiana Mrongowiusa - autora filmu wolumetrycznego Sen Cezara (UFA X) i Kamila Pohl'a - reżysera (Platige Image).
Kamil Pohl jest związany z Platige Image od 2007 r. Pracował jako dyrektor artystyczny i manager przy reklamach dla tak prestiżowych marek, jak Coca-Cola, Duracell, Orange, Orbit czy Metlife. Brał udział w realizacji projektów Wiedźmin, Ambicja, Move Your Imagination, Maria Curie-Skłodowska, Paths of Hate czy Kinematograf. Wśród jego licznych osiągnięć znajduje się realizacja zdjęć do serialu animowanego Canal+ Niezły Kanał oraz stylizowanej na komiks reklamy Nike z udziałem Cristiano Ronaldo. Poprowadził także Kurs Grafiki i Animacji Platige Image, w ramach którego 16 studentów zrealizowało krótkometrażowy film How to Train Your Robot.
Obecnie odpowiada za nadzór artystyczny, rozwój nowych technologii, wdrażanie rozwiązań i rekomendowanie nowych technik w Platige Entertainment. Jego prace badawczo-rozwojowe doprowadziły do powstania innowacyjnej technologii sferycznego mapowania otoczenia na przestrzennych bryłach, która umożliwiła nam szybsze generowanie realistycznych scenografii 3D. Rozwiązanie zostało przedstawione i omówione podczas międzynarodowej konferencji Siggraph 2013.
Fabian Mrongowius - producent kreatywny w zakresie wirtualnej rzeczywistości i branded entertainment. Pracuje i mieszka w Berlinie. Od 2016 r. jest producentem VR i branded entertainment w Studio UFA X w Berlinie, gdzie odpowiada za pozyskiwanie, tworzenie i produkcję nowych, innowacyjnych formatów medialnych. Jego pasja to przede wszystkim działania w zakresie spatial computing takie jak produkcja filmów 360 stopni, XR oraz film wolumetryczny. Jako producent brał udział w powstaniu pierwszego niemieckiego filmu wolumetrycznego pt. „Ein ganzes Leben“. Aktualnie razem z Goethe-Institut pracuje nad adaptacją w technologii VR klasyka kina niemego „Gabinet doktora Caligari“.
Film wolumetryczny to jedna z najnowszych form rzeczywistości wirtualnej, kluczowa dla przestrzennej technologii informatycznej, dzięki której tworzy się figury przestrzenne (hologramy) aktorów, które mogą być umieszczone zarówno w przestrzeni rzeczywistej (augmented reality), jak i wirtualnej (virtual reality).
Prowadzenie: Rafał Romanowski
Wstęp wolny!
|