12 września o godz. 17.00 w Dworku Białoprądnickim odbędą się warsztaty tworzenia artystycznych masek antysmogowych z recyklingowych materiałów - MASKBOOK. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują zapisy.
Organizatorzy zapewniają narzędzia i materiały dekoracyjne do wykonania maseczki.
W miarę możliwości proszą o przyniesienie dowolnych maseczek jako bazy.
Warsztaty poprowadzą Ola i Piotr Wołkowscy.
Zapisy: zapisy@dworek.eu (hasło: maskbook).
Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty przeznaczone są dla osób powyżej 12 roku życia.
Miejsce: Zajazd Kościuszkowski (ul. Białoprądnicka 3).
Zwieńczeniem całości będzie wystawa fotografii tworzonych „dzieł”, wraz z ich autorami na specjalnie przygotowanych, różnobarwnych tłach.
Maskbook to idea i działanie. Warsztaty mają charakter międzynarodowy i partycypacyjny a realizowane są we współpracy z francuskim stowarzyszeniem Art of Change 21 (autorami Maskbook) i Stowarzyszeniem Projekt Kraków w ramach projektu „Sztuka? Biorę!”
Każda maska jest osobistym, zaangażowanym społecznie dziełem sztuki, wykonanym z materiałów pochodzących z recyklingu.
Tworzenie masek komunikuje osobiste przesłanie ich twórców w obliczu kryzysu środowiskowego i ma na celu podniesienie świadomości społecznej na temat zanieczyszczenia powietrza i zmian klimatu. Całość tworzy galerię zamaskowanych portretów i staje się apelem wobec wciąż nie rozwiązanego problemu zanieczyszczenia powietrza szczególnie w Krakowie oraz terenów przyległych czyli tzw. obwarzanka krakowskiego.
Od 2015 roku projekt Maskbook podejmuje globalne, twórcze działania na rzecz powiązania zdrowia ze środowiskiem, używając maski ochronnej jako symbolu dlatego w aktualnej sytuacji pandemii Covid-19 ujawnia to powiązanie na bezprecedensową skalę i pobudza nas do działania.
Więcej o projekcie „Sztuka? Biorę!” pod adresem www.dworek.eu
Warsztaty realizowane w ramach projektu „Sztuka? Biorę!” finansowane są ze środków Miasta Krakowa w ramach programu „Kultura w sieci”.
Organizatorzy:
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Stowarzyszenie Projekt Kraków
Art of change 21
|