Wstęp: 20 zł (cena dla osób niezapisanych na cały semestr).
Obowiązują zapisy: www.okn.edu.pl (do 20.02).
Liczba miejsc ograniczona.
Nowa Huta ma wiele miejsc o bogatym potencjale przyrodniczym. Mamy ich ogromną różnorodność: od nieużytków, miejskich lasów i zieleni ciągów rzecznych przez zieleń podwórek, osiedli, parków i ogrodów działkowych po chronione prawem użytki ekologiczne. Jakim walorami mogą nas zaskoczyć, zauroczyć , czy zachęcić do spokojnej rekreacji? Potencjał ten zostanie zaprezentowany na kolejnym spotkaniu Studium Dziedzictwa Nowej Huty.
Elżbieta Urbańska-Kłapa – animatorka edukacji ekologicznej i kultury ogrodniczej. Z wykształcenia ogrodnik i projektant terenów zieleni. Kieruje Pracownią Animacji Ekologicznej w Ośrodku Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie. Od wielu lat zaangażowana w ochronę Łąk Nowohuckich. Autorka i realizatorka wielu inicjatyw ekologicznych dla młodzieży i dorosłych, m.in. „Młodym okiem na zieleń”, „Ogrody Nowej Huty”, „Pnącza dla Krakowa”, „Łąki Nowohuckie jakich nie znacie”, „Nowa Huta od Natury strony”.
Studium Dziedzictwa Nowej Huty – dwusemestralny program edukacyjny dla młodzieży i dorosłych pogłębiającego wiedzę o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty od prehistorii do współczesności.
Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20,
nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN
|