Dlaczego Supernova. Rekonstrukcja?
Supernova to tytuł spektaklu z roku 2009 roku, którego reżyser publicznie poderżnął sobie gardło. Ludzie, żyjący tysiąc lat później, nie widzieli Supernovej, ale wyłowili z zalanego obszaru Nowej Huty walizki z dokumentacją. Teraz chcą pokazać Wam (w ramach rekonstrukcji) fascynujące rzeczy, które odkryli po swoich przodkach.
W pierwszej części spektaklu wejdziecie z mapą w podziemny labirynt, w którym czekają na Was ludzie i bardzo dziwne rzeczy z XXXI wieku.
Druga, tradycyjna już część, to po prostu spektakl „Supernova”. W mieście ze scenografią rodem z filmu „Dogville” obserwujemy 7 osób. Usiłują żyć pełnia życia, pozostawić coś po sobie w obliczu zbliżającej się apokalipsy, mającej nadejść w 2012 roku. Supernova jako metafora: supernova jest kosmicznym fenomenem, który za pomocą światła sygnalizuje śmierć gwiazdy. Może na krótką wytworzyć więcej energii niż słońce przez całe swoje życie. Ludzie są w stanie znaleźć w sobie kosmiczną wprost siłę, by tylko przeciwstawić się strachowi przed apokalipsą i nie przeminąć.
czas trwania: 4 godziny (cz.1 interaktywna- 1h 30min., cz. 2 – 2h; 2 przerwy)
po spektaklu autobus odwozi widzów do centrum
na podstawie spektaklu „Supernova” Z. Zeldunga;
reżyseria i scenariusz: M. Wierzchowski;
scenografia / kostiumy: M. Kotlińska; muzyka: M. Litwa Litwiniec;
video: A. Tarasiuk
współpraca scenograficzno-graficzna: I. Wądołowska
występują: A. Jaworska, J. Kotyński, M. Litkowski, T. Ratuszniak, K. Sokołowska, M. Waldera., M. Wierzchowski.
Bilety: 20 i 30 zł, w niedzielę każdy kto przyprowadzi ze sobą 3 osoby wchodzi za darmo.
Rezerwacje: bilety@laznianowa.pl i 012 425 03 20
|