Tradycyjnie, podczas 4. Festiwalu Muzyki Filmowej, możemy uczestniczyć nie tylko w koncertach, ale także w Akademiach Festiwalowych. To wyjątkowa okazja spotkania m.in. ekspertów muzyki filmowej, producentów, dyrektorów muzycznych cenionych obrazów filmowych, ale także krytyków muzycznych. Udział w Akademiach Festiwalowych to niepowtarzalna możliwość aby poznać tajniki warsztatu muzyki filmowej i dowiedzieć się o kulisach pracy przy powstawaniu muzyki tworzonej na potrzeby wielkiego ekranu.
W sobotę, 21 maja odbędą się trzy odsłony Akademii Festiwalowych: Gry komputerowe – rozmowa wokół Final Fantasy, Gry komputerowe – rozmowa wokół Wiedźmina2 oraz Muzyka do kultowych produkcji Disneya.
Gry komputerowe – rozmowa wokół Final Fantasy
Już o godzinie 12:00 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. M. Konopnickiej 26) gośćmi festiwalowymi będą Masashi Hamauzu – jeden z najbardziej cenionych kompozytorów muzyki do gier video młodego pokolenia oraz Arnold Roth – dyrektor muzyczny, który uhonorowany został nagrodą Grammy, producent wielu albumów cieszących się niebywałą popularnością.
Gry komputerowe – rozmowa wokół Wiedźmina 2
O 13:30 również w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. M. Konopnickiej 26) będzie można spotkać się z Adamem Skorupą – kompozytorem muzyki do gier komputerowych, spotów reklamowych i filmów, mającym w swoim dorobku muzycznym ponad 30 różnych tytułów gier komputerowych znanych na całym świecie oraz Krzysztofem Wierzynkiewiczem – kompozytorem specjalizującym się w komponowaniu muzyki do gier video i filmów, oraz Tomaszem Gopem – producentem i zapalonym graczem.
Muzyka do kultowych produkcji Disneya
O godzinie 15:00 w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) odbędzie się spotkanie z Richardem Kaufmanem, związanym ze studiem Disneya – dyrygentem koncertów gwiazd rozrywki, a także Jonathanem Heely’m, który pracuje dla Disney Music od 1981 roku i od tamtego czasu stworzył i zatwierdził zapisy muzyki i piosenek do filmów takich jak Mała Syrenka, Piękna i Bestia, Aladyn, Król Lew, Auta oraz Odlot wytwórni Pixar.
Spotkanie moderowane w języku angielskim.
W niedzielę, 22 maja zapraszamy do udziału w dwóch spotkaniach: Produkcja serialu na polskim rynku i Czasu Honoru – spotkanie z gwiazdami.
Produkcja serialu na polskim rynku
Na godzinę 11:00 zapraszamy do Pawilonu Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) na panel dyskusyjny o realiach tworzenia serialu na polskim rynku filmowym. Gośćmi spotkania będą Bartosz Chajdecki – twórca muzyki do serialowej produkcji Czas Honoru, która otrzymała prestiżową nominację Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Muzyki Filmowej za najlepszą muzykę do serialu telewizyjnego, Michał Kwieciński – producent, reżyser, założyciel i właściciel Akson Studio, Małgorzata Górzańska – dziennikarka, redaktor programów i seriali, producent serialu Czas Honoru, Rafał Orlicki, który od 2008 roku odpowiedzialny jest za wszystkie produkcje filmowe i audiowizualne w Krakowie i Małopolsce oraz za Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie, a także Jarosław Sokół – scenarzysta i literaturoznawca oraz Ewa Wencel – aktorka grająca w serialu i autorka scenariusza. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność przybycia.
Czasu Honoru – spotkanie z gwiazdami
Ostatnim punktem Akademii Festiwalowych będzie spotkanie moderowane z aktorami serialu, na które zapraszamy na godzinę 12.30 do Gazeta Cafe (ul. Bracka 14). Uczestnikami spotkania będą: Antoni Pawlicki, Magdalena Różczka, Jan Wieczorkowski, Agnieszka Więdłocha oraz Maciej Zakościelny. Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona – decyduje kolejność przybycia.
Na wszystkie spotkania w ramach Akademii Festiwalowej wstęp jest wolny. Zapraszamy!
|