Program koncertu:
JOHANN SEBASTIAN BACH (1685-1750)
Preludium i fuga a-moll BWV 543
ANTONIO VIVALDI (1678-1742)
Koncert g-moll op. 8 nr 2 RV 315
z cyklu Le quattro stagionii
(transkrypcja partii orkiestry na organy A. Bialic )
Allegro, Adagio, Presto
JOSEPH GABRIEL RHEINBERGER (1839-1901)
Abendlied i Elegia z Suity op. 150 na skrzypce i organy
FRITZ KREISLER (1875-1962)
Preludiu(...) ... więcej »
Wzorem poprzednich lat zapraszamy mionikw muzyki na cykl koncertw, ktre odbywa si bd na naszej plenerowej scenie, ustawionej przed budynkiem NCK. Pena paleta stylw i form od piosenki poetyckiej przez jazz, chr gospel, muzyk klezmersk, a po orkiestr dt.
Startujemy 3 lipca!
Bez wzgldu na pogod, gwarantujemy doskonay klimat :)
Wstp na wszystkie koncerty jest bezpatny!
Od niedzieli (3.07.2016) do rody (6.07.2016) zapraszamy na czterodniowe spotkanie z nauk, towarzyszce odbywajcej si w Krakowie prestiowej konferencji European Congress on Biotechnology.
Pokaemy Wam co kryje si w jogurcie, jak dziaa czosnek na bakterie a nawet jak samodzielnie wyizolowa DNA z owocw i warzyw.
Zapraszamy wszystkich - starszych i modszych , mieszkacw, przechodniw, turystw, rodziny, dzieciaki, studentw, pasjonatw(...) ... więcej »
Spektakl muzyczny
Scenariusz i reyseria: Wiesaw Hodys
Wsppraca: Monika Gigier
Wystpuj: Katarzyna Chodo, Monika Gigier, Agnieszka Nastalska, Agnieszka Szeptalin (piew) oraz Alicja Margolin
Kostiumy: Katarzyna Fija
Projekt plakatu i ulotki: Jan Polewka
Premiera - 3 lipca 2016
Teatr Mumerus wraz z wokalistkami grupy Strojone wychodz z tradycyjnej kultury ludowej na spotkanie z folk(...) ... więcej »
Pracownia Rysunku Elipsa
ul. Felicjanek 15/13
31-103 Kraków
01-07-2024 - 05-07-2024
ZAJĘCIA BĘDĄ ODBYWAŁY SIĘ 3 GODZINY DZIENNIE RANO 10.00 - 13.00
GRUPY DO 10 OSÓB - LIMIT MIEJSC W KAŻDEJ GRUPIE
TERMINY:
I TURA 24.06 - 28.06.24
II TURA 01.07- 05.07.24
III TURA 26.08 - 30.08.24
Zajęcia odbywają się w Pracowni Elipsa przy ul. Felicjanek 15/13, 31-103 Kraków
01-07-2024 - 05-07-2024
GODZINY KURSU :
ZAJĘCIA BĘDĄ ODBYWAŁY SIĘ 3 GODZINY DZIENNIE RANO 10.00 - 13.00
GRUPY DO 10 OSÓB - LIMIT MIEJSC W KAŻDEJ GRUPIE
TERMINY:
I TURA 24.06 - 28.06.24
II TURA 01.07- 05.07.24
III TURA 26.08 - 30.08.24
Pracownia Architektury i Rysunku Elipsa s.c.
ul. Felicjanek 15/13, Ip.
31-103 Kraków
blisko od Wawelu, Głównego Rynku, Plant, Błoń oraz Parku Jordana
01-07-2024 - 26-07-2024
GODZINY KURSU :
ZAJĘCIA BĘDĄ ODBYWAŁY SIĘ 3 GODZINY DZIENNIE RANO 10.00 - 13.00
TERMINY:
I TURA 24.06 - 28.06.24
II TURA 01.07- 05.07.24
III TURA 26.08 - 30.08.24
dziedziniec Muzeum Archeologicznego w Krakowie, ul. Senacka 3.
01-07-2024 -
20:30
Teatr Mumerus:
"MANELLE"
Scenariusz, reżyseria, przestrzeń: Wiesław Hołdys
Aktorzy: Ewa Breguła, Monika Gigier, Mateusz Dewera, Jan Mancewicz, Jacek Milczanowski, Bartłomiej Zdeb, Robert Żurek
Muzycy: Michał Braszak i Michał Peiker
Muzyka: Michał Braszak
Kostiumy i maski: Monika Gigier
Maski, rekwizyty, asystent reżysera: Agnieszka Dziedzic
Współpraca scenograficzna i rysunek: Agnieszka Dębowska
W spektaklu wykorzystano tek (...)
W czasie podstawowego kursu korekcji wad wzroku: sprawdzisz skuteczność ćwiczeń, psychotechnik i innych sposobów szybkiego odzyskiwania dobrego wzroku, nauczysz się zasad prawidłowego korzystania z oczu, dowiesz się jak rozpoznać przyczyny powstawania wad i dobierzesz indy (...)
"Uważam, że każdy powinien odbyć taki kurs! Były to jedyne zajęcia ruchowe, które mi się podobały. Dużo przydatnej wiedzy teoretycznej i praktyka. Poleciłam znajomym po pierwszych zajęciach. Czekam na kontynuację!" 🙋♀ "Poleciłabym, a nawet już polecam 🙂 Bardzo fajne jest to, że wzrasta pewność siebie i pobudza się wyobraźnia jak reagować w trudnych sytuacjach." 🙋♀ "B (...)
Wieczór autorski znanego w Krakowie poety i barda, Jaro Gawlika oraz jego młodszej koleżanki po piórze, Agnieszki Kuchni-Wołosiewicz - pochodzącej z Krakowa, lecz tworzącej od lat poezje w Wielkiej Brytanii, gdzie mieszka.
Gościnnie wystąpią ich krakowscy przyjaciele artyści, ale także twórcy z innych części Polski:
Małgorzata U. Kuchnia, Maria Leżańska, Magdalena Zybowska, Paweł Gawlik, Oliwier Stefański, Mariusz Głąb, (...)
Spotkajmy się po raz trzeci na 6 godzinnej modlitwie uwielbienia ChwałaMU, aby wspólnie odkrywać moc oddawania czci naszemu Bogu i szlifować serca przepełnione wdzięcznością wobec tego, który był, jest i BĘDZIE!
W uwielbieniu poprowadzą nas:
• Michał Król i Szymon Czyżewski
• Gabi Gąsior i Melania Król
• Maja Sowińska i Kuba Piechnik
• Olga Juraszus i Kacper Kukier
• oraz Karolina Szczepanowska
Spotkajmy się po raz trzeci na 6 godzinnej modlitwie uwielbienia ChwałaMU, aby wspólnie odkrywać moc oddawania czci naszemu Bogu i szlifować serca przepełnione wdzięcznością wobec tego, który był, jest i BĘDZIE!
W uwielbieniu poprowadzą nas:
• Michał Król i Szymon Czyżewski
• Maja Sowińska i Kuba Piechnik
• oraz Karolina Szczepanowska
Będzie z nami również Jan Smoczyński z solistami:
• Mateusz Ziółko
• (...)
Spotkajmy się po raz trzeci na 6 godzinnej modlitwie uwielbienia ChwałaMU, aby wspólnie odkrywać moc oddawania czci naszemu Bogu i szlifować serca przepełnione wdzięcznością wobec tego, który był, jest i BĘDZIE!
W uwielbieniu poprowadzą nas:
• Gabi Gąsior i Melania Król
• Olga Juraszus i Kacper Kukier
• oraz Maja Sowińska
Będzie z nami również Jan Smoczyński z solistami:
• Gabi Gąsior
• Michał Król
(...)