POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
 
 
17-11-2017   -   30-11-2017  
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza
Andrzejki dla dzieci w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza


http://www.Krakow.zaprasza.eu
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa-Huta
DLA DZIECI
zapraszamy dzieci w wieku 0-6 lat
Wydarzenia inne
Wigilia świętego Andrzeja, zwana popularnie Andrzejkami, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych w Polsce wieczorów, poświęconych magii oraz wróżbom. To także ostatni moment na huczną zabawę przed zbliżającym się adwentem. W tradycji polskiej impreza miała charakter przede wszystkim matrymonialnym, jednak z czasem przekształciła się w niezobowiązującą zabawę dla dzieci i dorosłych. W tym roku wydarzenia i atrakcje andrzejkowe dedykowane dzieciom przygotowało kilka klubów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Najwcześniej, bo już w połowie listopada Klub Dukat (ul. Styczna 1) zaprasza wszystkie dzieci, które z niecierpliwością czekają na andrzejkową imprezę, tańce i wróżby.
Z kolei mali czarodzieje i czarodziejki w wieku od 2 do 5 lat (najchętniej w przebraniach) będą bardzo mile widziani w Klubie Mirage (os. Bohaterów Września 26), gdzie spotkają wróżkę, będą tańczyć, malować buźki oraz wyczyniać Andrzejkowe czary mary.
Inny pomysł na dziecięce swawole ma Klub Krzesławice (ul. M. Wańkowicza 17). W Sobotni poranek z magią i plastyką każdy uczestnik zamieni się w czarodzieja lub wróżkę, a gość specjalny - iluzjonista, pomoże im przenieść się w świat magii i rzeczy niezwykłych.
Śmiechu i radości nie zabraknie natomiast w Klubie Zgody (os. Zgody 1). Andrzejki dla dzieci to propozycja muzyczno-ruchowa, plastyczna i integracyjna dla nieco starszych smyków (w wieku 6-10 lat).
Dzieci i rodzice, którym bliżej jest do Klubu Wersalik (os. Ogrodowe 15) znajdą tam wyśmienitą zabawę podczas Dziecięcych Andrzejek w Wersaliku. W programie znajdą się wróżby, konkursy i zabawa taneczna dla małych i starszych pociech (2-12 lat).
Kto zaś chce poznać zwyczaje andrzejkowe oraz katarzynkowe, usłyszeć wiele ciekawostek związanych z tą polską tradycją, powinien wybrać się do Klubu Jedność (ul. Drożyska 3c). Tajemniczo i ciekawie zapowiadają się przygotowane tam atrakcje: wesołe wróżby, quiz, krzyżówki, zabawy ruchowe oraz wiele innych.
Ostatniego dnia miesiąca warto udać się na Magiczny wieczór do Klubu Herkules (ul. gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29). Na miejscu dzieci poznają wiele wróżb, w tym te najbardziej tradycyjne, jak but za progiem, karteczki pod poduszką czy lanie wosku.

Rodzice, którzy sami pragną poczuć się jak dzieci a przy okazji pobawić się razem ze swoimi pociechami mogą spędzić andrzejkowy czas w dwóch miejscach. W Klubie Jędruś (os. Centrum A 6a) odbędzie się szalona, wieczorna zabawa andrzejkowa z muzyką na żywo, którą poprowadzą ojcowie z Klubu Ojców. Z kolei Klub Karino (ul. Truskawkowa 4) proponuje Andrzejki w Klubie Rodziców. Imprezę rozkręci Radosław Omieciński z agencji artystycznej Maska, a wyjątkowy nastrój zapewni magiczna scenografia oraz bogaty program wydarzenia. Mile widziane przebrania!

Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy a jednocześnie źródło wiedzy o tradycjach ludowych. Dzieci z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem i słodkim poczęstunkiem.
Szczegółowe informacje są dostępne na www.krakownh.pl oraz w Klubach. Zapraszamy!


 
http://krakownh.pl/aktualnosc/3798/andrzejki-dla-dzieci-w-osrodku-kultury-krakow-nowa-huta.html
Miejsce:
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa-Huta
 
Godz.
 
 

 
 
   

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2018


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury