POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Odbywające się online
 
 
07-10-2023       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Wielkie spotkanie patriotyczne „Blask Rzeczypospolitej” połączone z prezentacją wybitnych dzieł
ZAPRASZA
Wydawnictwo Biały Kruk
Biały Kruk Sp. z o. o.
ul. Szwedzka 38
30-324 Kraków
https://bialykruk.pl/
miejsce:
Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy ul. Św. Faustyny 3 w Krakowie-Łagiewnikach
15:45
BEZPŁATNE
» Literatura
Wydawnictwo Biały Kruk ma zaszczyt zaprosić 7 października 2023 r. (sobota) o godz. 16:30 do Auli św. Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy ul. Św. Faustyny 3 w Krakowie-Łagiewnikach na wyjątkowe wydarzenie – spotkanie patriotyczne „Blask Rzeczypospolitej”, połączone z uroczystą prezentacją najnowszych dwóch wybitnych dzieł edytorskich: „Kronika Polaków” Macieja Miechowity oraz „Polska. Dwanaście wieków” Adama Bujaka i Wojciecha Polaka.

Już o 15:30 rozpocznie się kiermasz publikacji Białego Kruka, co jest niepowtarzalną okazją do zakupu książek w promocyjnych cenach, z rabatami sięgającymi nawet 60%! W sprzedaży kilkadziesiąt tytułów, w tym albumy, książki religijne, historyczno-patriotyczne, jak również publikacje dla dzieci.

Od godz. 15:45 istnieje możliwość spotkania i zdobycia autografów od wybitnych postaci, takich jak Adam Bujak, ks. Michał Cichoń, mec. Zbigniew Cichoń, ks. prof. Janusz Królikowski, prof. Andrzej Nowak, prof. Krzysztof Ożóg i prof. Wojciech Polak.

Uroczystość poprowadzi red. Anna Popek.

Program spotkania:

Prof. Krzysztof Ożóg
Maciej Miechowita i jego czasy

Ks. Michał Cichoń
Meandry tłumaczenia „Kroniki Polaków”

Ks. prof. Janusz Królikowski
Rycerze Zakonu Grobu Świętego dawniej i dziś

Adam Bujak
Historia starsza niż się przypuszcza

Prof. Wojciech Polak
Najjaśniejsze karty naszej historii

Mec. Zbigniew Cichoń
Czy warto być senatorem Rzeczypospolitej?

Prof. Andrzej Nowak
Pamięć i patriotyzm

Spotkanie uświetni kilka polskich tradycyjnych pieśni w wykonaniu Jana Kowalczyka – bas-baryton (akompaniament Ziemowit Pawlisz).

„Kronika Polaków” Macieja Miechowity – Ks. Michał Cichoń, w rekordowym czasie pół roku, dokonał tłumaczenia kroniki na język polski, na które czekano ponad 500 lat. To wielkie dzieło było oczywiście dobrze znane historykom – wielu z nich odwoływało się do jego treści – ale czytanie go wymagało dobrego opanowania łaciny. Dokładnie pół tysiąca lat od śmierci Miechowity (1457–1523) ukazuje się – staraniem wydawnictwa Biały Kruk – polskie tłumaczenie całej Kroniki z przeznaczeniem dla szerszego odbiorcy. Okazuje się, że dzieło to nie utraciło swego blasku, nie osłabły też jego walory narracyjne, czyta się je świetnie.

https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/kronika-polakow

„Polska. Dwanaście wieków” Adama Bujaka i Wojciecha Polaka – Takiego albumu o naszym kraju jeszcze nie było. Polska ukazana została tu od czasów najdawniejszych do najnowszych, wiek po wieku. Każde stulecie, od X po XXI, zostało osobno scharakteryzowane. Przypomniane zostało również, że wcześniej istniała Prapolska. Wraz z autorami tej książki wędrujemy przez nasze przebogate dzieje, zapoznajemy się z rodzimą historią, kulturą i sztuką – jest z czego być dumnym! Wędrówka ta szybko okazuje się wielką przyjemnością, bowiem fotografie Adama Bujaka, starannie dobrane, zachwycają swą urodą. Artysta szukał nieraz ujęć niezwykłych, starając się dorównać dawnym mistrzom architektury i sztuki, których dzieła uchwycił w swoim obiektywie.

https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/polska-dwanascie-wiekow

Wstęp wolny. Prosimy o przybycie na czas, ponieważ kolejność zajmowania miejsc będzie zależała od kolejności przybycia na uroczystość. Czynna szatnia.

Zapraszamy serdecznie!
https://bialykruk.pl/wydarzenia/zapraszamy-na-spotkanie-patriotyczne-blask-rzeczypospolitej-polaczone-z-prezentacja-wybitnych-dziel
https://www.facebook.com/WydBialyKruk?locale=pl_PL
Miejsce:
Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy ul. Św. Faustyny 3 w Krakowie-Łagiewnikach
Godz.
15:45
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury