POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Odbywające się online
 
 
25-11-2023     - 26-11-2023  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Za uszami toreb | warsztaty Visual Vernicular
ZAPRASZA
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie
Kraków
ul. Wietora 15
tel. 0 12 432 01 70

http://www.sckm.krakow.pl
sckm.krakow@gmail.com
miejsce:
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży,
ul. Wietora 15, Kraków
11.00-13.00
BEZPŁATNE
DLA DZIECI
» Teatr
Zapraszam dzieci słyszące, słabosłyszące i niesłyszące w wieku 7-12 lat na bezpłatne warsztaty w ramach projektu "Za uszami toreb"

Podczas spotkania dowiemy się czym jest Visual Vernacular – sztuka, która łączy elementy takie jak mimika twarzy, pantomima, gesty, język migowy, storytelling, poezja kształtu, ruchy ciała. Poprzez zabawy i ćwiczenia pobudzimy kreatywność. Za pomocą różnych znaków będziemy wyrażać siebie i snuć opowieści.

25.11. 23, g. 11.00-13.00
Warsztaty dla dzieci niesłyszących i słabosłyszących ze specjalistką techniki Visual Vernacular Edytą Kozub. Pani Edyta pokaże dzieciom jak można komunikować się poprzez ciało, mimikę i naturalny język migowy.
Czas spotkania: 120 minut

26.11. 23, g. 10.00-12.00
Wspólna praca (dzieci niesłyszące, słabosłyszące i słyszące) z technikami Visual Vernacular z Edytą Kozub. Będziemy wspólnie pracować nad finałowym pokazem.
Czas spotkania: 120 minut

02.12. 23, g. 13.00-14.30
Finał projektu z gościem specjalnym Tadeuszem Dylawerskim wraz wszystkimi uczestnikami i rodzicami na scenie Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży

Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy kolanowskaaga@gmail.com
Zapisy do 22.11.2023.

Edyta Kozub — pasjonatka i lektorka polskiego języka migowego, od wielu lat zaangażowana w szerzenie wiedzy na temat Kultury Głuchych. Od kilku lat polska artystka Visual Vernacular. Podkreśla, że jest zakochana w tej szczególnej technice artystycznego wyrazu. O VV mówi: „Szczerze mówiąc tego brakowało nam w Polsce. Naprawdę przyjemność sprawia mi oglądanie storytellingu przy użyciu gestów, czuję się jakby wciągnięta do filmu, jak gdyby to działo się naprawdę."


Za uszami toreb to projekt, którego istotnym założeniem jest wypracowanie komunikacyjnego języka teatralnego. Spotkania prowadzone będą w oparciu o animację przedmiotu, zabawy sensoryczne, zadania teatralne, pantomimę. Inspiracją tych działań jest twórczość Tadeusza Kantora, któremu były bliskie przedmioty codziennego użytku. Twórcze spotkania zachęcać mają uczestników do swobodnego eksperymentowania z przedmiotem – papierową torbą.

Autorka projektu - Agnieszka Kolanowska – absolwentka logopedii, filologii polskiej i teatrologii, aktorka i instruktorka.
Drogę zawodową rozpoczęła od pracy w Teatrze Figur Kraków. Współpracowała z Klubem 303 – propagującym działania cyrkowe na terenie Nowej Huty i z Fundacją Hipoterapia – Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. W 2015 roku w ramach programu "Lato w teatrze" rozpoczęła swoją przygodę jako prowadząca i współprowadząca warsztaty teatralne we Frydrychowicach, Lanckoronie i Krakowie. Obecnie pracuje w Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu. Na co dzień prowadzi zajęcia jako instruktorka teatralna w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży oraz w Cricotece. Uczestniczyła m.in. w międzynarodowych warsztatach z improwizacji, pracy z głosem i ciałem oraz z animacji przedmiotu w Wiedniu i Norwegii. Uczestniczyła w projekcie badawczym metodą Segni Mossi – stworzonego przez włoskich artystów, którzy łączą szeroko pojęty ruch z rysowaniem.

Projekt realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
https://www.sckm.krakow.pl/za-uszami-toreb-warsztaty-visual-vernicular
Miejsce:
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży,
ul. Wietora 15, Kraków
Godz.
11.00-13.00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury