POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
   
ARCHIWUM     zobacz wydarzenia archiwalne
ARCHIWUM     zobacz wszystkie wydarzenia archiwalne

 
05-07-2018      -   07-07-2018
Teatr KTO
Teatr uliczny ponownie w sercu Krakowa
Teatr KTO

30-015 Kraków
ul. Gzymsików 8

tel/fax 12 633 89 47

http://teatrkto.pl/
rezerwacja@teatrkto.pl
Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską
WSTĘP WOLNY       
 
Teatr
Po raz trzeci w tym sezonie, w ramach współpracy z Teatrem KTO, teatr uliczny wyjdzie na plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską. Tym razem za sprawą najstarszego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Europie Środkowej – ULICA, którego 31. edycja odbędzie się w Krakowie. W dniach 5-7 lipca w samym sercu miasta mieszkańcy i goście będą mogli zobaczyć niezwykłe widowiska w wykonaniu zagranicznych artystów: Stalker Theatre, Creative Dandi & Drifterzcrew, Jay Che Jia Jun i Mr Tartuffo.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych ULICA organizowany jest przez Teatr KTO od 1988 roku i na stałe wpisał się w wakacyjny kalendarz kulturalny Krakowa. Odbywająca się w tym roku 31. edycja festiwalu będzie przebiegać pod hasłem „Wiatr od Wschodu”. W dniach 5-8 lipca mieszkańcy miasta i jego goście będą mogli przekonać się o tym, na ile azjatycki teatr plenerowy stanowi samodzielną jakość, która wywodzi się z tradycji Wschodu, a na ile szuka inspiracji w bliższej nam kulturze europejskiej. W ramach festiwalu w dniach 5 i 6 lipca o godz. 22:00 oraz 7 lipca o godz. 14:00 i 15:00 artystyczne pokazy będzie można zobaczyć przed Galerią Krakowską.

Bardzo się cieszymy, że podczas Festiwalu Teatrów Ulicznych kolejny raz jedną ze scen będzie plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Miłośnicy sztuki teatralnej będą mogli ponownie z nią obcować w miejscu, które jest ważnym punktem komunikacyjnym w samym centrum Krakowa – mówi Jarosław Szymczak, dyrektor Galerii Krakowskiej.

Jakie występy zobaczymy na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego?
Spektaklem, który zainauguruje festiwalowe sztuki przed Galerią Krakowską będzie „Frameshift” – australijsko-koreańska koprodukcja będąca efektem pracy Stalker Theater – australijskiego teatru ruchu, który od 20 lat tworzy innowacyjne przedstawienia i Creative Dandi – koreańskiego zespołu tańca powietrznego na pionowej ścianie. Podczas spektaklu aktorzy zabiorą widzów w podróż w czasie, aby poznać Koreę z lat 1926, 2016 i 2106. W trakcie przedstawienia publiczność zobaczy również pokaz tańca na pionowej ścianie, video mapping i interaktywne technologie audiowizualne. Spektakl będzie odgrywany na trzech wielofunkcyjnych konstrukcjach wyposażonych w ekrany projekcyjne, podłogi taneczne trasy wspinaczek oraz tory ruchu powietrznych tancerzy, którzy będą przemieszczać się po okręgach. Widowisko to będzie powtórzone 6 lipca w piątek, również o godz. 22.00.

Trzeciego dnia Festiwalu będzie można podziwiać niesamowity pokaz żonglerski – „Ping-pongowy cyrk” w wykonaniu pochodzącego z Singapuru Jay Che Jia Juna. Artysta podczas swoich pokazów przemienia się w muzyka i łączy żonglowanie piłeczkami
z odgrywaniem znanych utworów.

Ostatnim widowiskiem przed Galerią Krakowską będzie pokaz autorstwa Mr Tartuffo (Chile). Występ ten składa się z aż czterech elementów - żonglerki, sztuki balansowania, magicznej iluzji i komedii. Widowisko prezentowane przez Mr Tartuffo ukazuje granice, które każdego dnia narzuca sobie człowiek oraz możliwości ich przekroczenia w momencie, gdy uzyska pomoc innych ludzi.

Harmonogram spektakli na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską:
5 lipca o godz. 22:00 - „Frameshift”, Stalker Theatre, Creative Dandi & Drifterzcrew (Korea Południowa/Australia)
6 lipca o godz. 22:00 - „Frameshift”, Stalker Theatre, Creative Dandi & Drifterzcrew (Korea Południowa/Australia)
7 lipca o godz. 14:00 – „Ping Pong Circus”, Jay Che Jia Jun (Singapur)
7 lipca o godz. 15:00 – „Tug of War”, Mr Tartuffo (Chile)

________________________________________
Więcej informacji udziela:
informacja@galeriakrakowska.pl
 
https://www.facebook.com/events/206415103338171/
Miejsce:
Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską
 
Godz.

 
 
   

 
 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury