Wstęp wolny. Zapisy na spotkanie: https://okn.clickmeeting.com/gory-stolowe-kraina-zrodzona-z-morza-/register.
Limit: 50 osób.
Park Narodowy Gór Stołowych to przede wszystkim unikalna rzeba, wzbogacona dużym nagromadzeniem rozmaitych form erozji piaskowców w postaci głębokich szczelin, labiryntów, blokowisk skalnych, czy pojedynczych skałek o niespotykanych kształtach. Lasy zajmujš 89 % całkowitej jego powierzchni, ale sš to przede wszystkim sztucznie wprowadzone monokultury wierkowe. Rolinnoć charakterystyczna dla torfowiska wysokiego wraz z sosnš błotnš występuje w Parku głównie na "Wielkim Torfowisku Batorowskim" drugim, co do wielkoci złożu torfowym w Sudetach. Ważny składnik flory Gór Stołowych stanowi pionierska rolinnoć naskalna z licznymi gatunkami mchów, porostów i wštrobowców. Różnorodne zbiorowiska trawiaste zajmujš powierzchnię około 500 hektarów. Wyróżniajš się wród nich bogate florystycznie łški bagienne z obfitymi populacjami niektórych rolin chronionych. Występuje tu m.in. pełnik europejski - lokalnie nazywany "kłodzkš różš", który uważany jest za symbol regionu.
Tomasz Mazur kierownik zespołu edukacji i systemów informacji przestrzennej. W Parku Narodowym Gór Stołowych pracuje od 1997 roku. W swojej pracy zajmuje się koordynacjš działań edukacyjnych prowadzonych w Parku oraz działalnociš wydawniczš. Zajmuje się również pozyskiwaniem, przetwarzaniem i udostępnianiem danych przestrzennych dotyczšcych zasobów przyrodniczych Parku Narodowego Gór Stołowych. Prywatnie interesuje się turystykš i historiš regionu.
Tadeusz Kandefer - starszy specjalista ds. edukacji. Pracownik zespołu edukacji i systemów informacji przestrzennej. W Parku Narodowym Gór Stołowych pracuje od 2000 roku. W swojej pracy zajmuje się przede wszystkim działalnociš dydaktycznš, edukacyjnš oraz fotograficznš. Laureat wielu konkursów fotograficznych. Przewodnik Sudecki. Prywatnie interesuje się fotografiš i literaturš.
Szczegółowe informacje:
Pracownia Animacji Ekologicznej
Orodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31 959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 21
ekologia@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
|