Wstęp wolny. Obowišzujš zapisy (do 18 maja): https://okn.edu.pl/strona-glowna/wydarzenia/aktualne-zapisy/
Spotkanie warsztatowe dedykowane nauczycielom_kom, aktywistom_kom, edukatorom_kom - osobom zainteresowanym edukacjš antydyskryminacyjnš. Wydarzenie w ramach II edycji miejskiej inicjatywy Maj równoci.
Sprawne posługiwanie się technologiš to jedna z podstawowych kompetencji w dzisiejszych czasach. Dzięki narzędziom cyfrowym zajęcia edukacyjne mogš być jeszcze bardziej rozwijajšce dla młodego człowieka, sš bowiem doskonałym pretekstem do ćwiczenia kreatywnoci, uwrażliwiania, czy uczenia krytycznego mylenia. W czasie spotkania będzie można poznać sposoby na skuteczne zaangażowanie młodzieży i dowiedzieć się, w jaki sposób można pracować z bezpłatnymi, interaktywnymi narzędziami stworzonymi przez Fundację Humanity in Action Polska: edukacyjno-aktywistycznš aplikacjš 11 KROKÓW oraz interaktywnš ksišżkš "O mowie nienawici i hejcie".
Prowadzenie: Larysa Michalska (Humanity in Action Polska) - lšzaczka, której niezwykle bliska jest tematyka różnorodnoci i wielokulturowoci. Z potrzeby poszerzania wiedzy w tym zakresie, ale także, aby edukować innych, zaangażowała się w działalnoć trzeciego sektora. W 2013 r. współzałożyła Stowarzyszenie im. Maxa Kopfsteina, którego jest prezeskš i z którym zrealizowała kilkanacie projektów. Współpracowała także z szeregiem polskich i zagranicznych organizacji pozarzšdowych działajšcych na polu kultury i edukacji. W swojej pracy społeczno-aktywistycznej skupia się również na kwestiach tożsamoci, historii i kultury żydowskiej, dziedzictwa kulturowego, złożonoci historii i trudnej pamięci. Ukończyła wiele szkoleń i kursów z zakresu komunikacji, edukacji o wielokulturowoci, edukacji o Holokaucie, czy edukacji muzealnej, a także podstawowy kurs facylitatorów dialogu organizowany przez Nansen Center for Peace and Dialogue. Jest absolwentkš religioznawstwa oraz judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim i uczestniczkš Akademii Edukacji Antydyskryminacyjnej. Naukowo współpracowała także z Uniwersytetem Gdańskim. Do aktywizmu podchodzi interdyscyplinarnie, dlatego rozwija wiedzę i kompetencje w zakresie zarzšdzania zmianš społecznš.
Wydarzenie odbywa się w ramach miejskiego cyklu Maj Równoci.
Partner: Fundacja Humanity in Action Polska.
Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Orodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN
|