Balonowe miasteczko, zabawy i konkursy z nagrodami, warsztaty artystyczne - a przede wszystkim dużo miechu i radoci. To wszystko czekać będzie na dzieci, które 4 czerwca zajrzš do Galerii Bronowice, by wspólnie więtować Dzień Dziecka.
W sobotę 4 czerwca na najmłodszych klientów Galerii Bronowice czekać będzie mnóstwo atrakcji przygotowanych pod hasłem Balonowego Miasteczka. Przygotowano strefy radoci, a w nich m.in. zabawy i konkursy, malowanie buziek w wybrane, fantazyjne wzory czy wspólne tworzenie balonowych zwierzštek. Będzie również poszukiwanie balonów w wielkim, wypełnionym kulkami basenie. Każda z tych aktywnoci dostępna będzie w wybranej, jednej z 4 stref. Na poczštku zabawy najmłodsi otrzymajš specjalny dyplom, w którym - za udział w poszczególnych atrakcjach, zbierać będš pieczštki. Na terenie Galerii na poziomie +1 pojawi się także tajemnicza, ostatnia strefa, którš trzeba będzie znaleć, by odebrać pištš pieczštkš. Dzieci, które zbiorš komplet pieczštek, otrzymajš dodatkowy upominek. Zabawa trwać będzie w godzinach 12:00-18:00 - wszystkie atrakcje sš bezpłatne.
Również w sobotę, 4 czerwca, na młodych artystów czekać będš warsztaty w Galerii ASP Bronowice, czyli w lokalu znajdujšcym się na poziomie +1 Galerii, którym opiekuje się krakowska ASP. W ramach kontynuowania podróży przez dzieje historii sztuki, uczestnicy zajęć wezmš udział w warsztatach zatytułowanych Chłopi, rycerze, mnisi i zbóje. Warsztaty odbywać się będš w godzinach 11:00-13:00, obowišzujš na nie zapisy: kulturystyka@asp.krakow.pl.
Dzień Dziecka to jedno z najważniejszych wišt na wiecie, radosne i kolorowe. Jego oficjalna historia sięga lat 50. XX wieku, choć np. w Chinach pojawiło się już w 1926 roku. Choć Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest w większoci krajów, nie zawsze przypada tego samego dnia. Wród naszych sšsiadów (m.in. Czechy, Słowacja, Ukraina), jak również w Polsce, obchodzony jest 1 czerwca. W tym roku przypada okršgła, 70. rocznica, a to, że więtujemy ten dzień niezmiennie 1 czerwca od 1952 roku, jest zasługš organizacji The International Union for Protection of Childhood (wiatowego Zwišzku Ochrony Dzieciństwa). więto to miało uwiadomić wszystkim dorosłym, że prawa najmłodszych powinny być respektowane na całym wiecie, a dzieci nie powinny uczestniczyć w wojnach, chodzić głodne ani być krzywdzone*.
* https://smilyplay.pl/historia-dnia-dziecka-najszczesliwszego-swieta-na-swiecie/
Szczegóły wydarzeń można znaleć na: www.galeriabronowice.pl
|